Top kategorie

Blog reklamowy - nasze inspiracje

Matowe, mleczne szyby możemy dziś spotkać dosłownie wszędzie i stały się już niekwestionowanym wyznacznikiem stylu i praktyczności.

Matowe, mleczne szyby możemy dziś spotkać dosłownie wszędzie i stały się już niekwestionowanym wyznacznikiem stylu i praktyczności.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż takie mleczne szyby w zdecydowanej większości nie powstają w hutach szkła. Folia szroniona pozwala uzyskać na szklanej powierzchni efekt szronu. Takie szyby spotkać możemy dziś w wielu miejscach, dlatego tym bardziej interesujące jest, iż efekt ten może być uzyskany dzięki folii. W niniejszym artykule postaramy się wymienić zalety takiego rozwiązania i rozwiejemy wątpliwości odnośnie poziomu skomplikowania montażu takiej folii na szybie.

Folia szroniona, czyli poświata możliwa do uzyskania na każdej szybie

Spacerując po galeriach handlowych, bardzo często zauważyć możemy mleczną powierzchnię na całej długości szklanych ścian. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo pełni także rolę dekoracyjną. Mleczne szyby pozwalają na brak skrępowania w np. salonach fryzjerskich, przy jednoczesnym wpuszczaniu do lokalu dużej ilości światła. Dlatego też nie dziwi fakt, iż na szklanych szybach coraz częściej możemy zauważyć mleczną powierzchnię. Warto podkreślić, że ten designerski, elegancki i dystyngowany efekt jest do osiągnięcia na każdej szybie. Możliwe jest to dzięki foli szronionej, której montaż możliwy jest zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Folia szroniona jest w ostatnim czasie niezwykle popularna, ponieważ daje efekt, który dotychczas był zarezerwowany wyłącznie dla drogich okien, szyb i drzwi. Co więcej, warto podkreślić, iż montaż folii szronionej jest prosty i nieskomplikowany, dzięki czemu transformacja zwykłej szyby w taką z mlecznym zabarwieniem.

Zalety folii szronionej

Szyba o mlecznym zabarwieniu może być stosowana w wielu różnych miejscach. Najczęściej spotkać możemy ją w miejscach biznesowych, takich jak banki, biurowce, urzędy, przychodnie, kliniki, czy gabinety stomatologiczne, jednakże coraz większa ilość osób decyduje się na mleczne zabarwienie szyb także w domach i mieszkaniach. Wśród głównych zalet folii szronionej najważniejsze to:

  • rozmycie widoczności szyby przy jednoczesnym zachowaniu wpadającej ilości światła,
  • łatwy montaż,
  • atrakcyjna cena,
  • możliwość zastosowania folii na każdej szybie,
  • możliwość wycięcia dowolnego kształtu ploterem, dzięki czemu folie można dostosować do każdej szyby.

W jaki sposób przykleić folię szronioną do szyby?

 Montaż folii szronionej jest bardzo prosty i intuicyjny, dzięki czemu każdy może poradzić sobie z takim zadaniem. Pozwala to na oszczędność nie tylko czasu, ale także i pieniędzy. Folię można przyklejać zarówno na mokro, jak i na sucho, ponieważ klej kanalikowy ułatwia właściwy montaż i zapobiega powstawaniu pęcherzyków powietrza. Montaż folii szronionej można prosto opisać w 5 krokach: 1. Umycie szyby. 2. Sprawdzenie rozmiaru folii do klejonej szyby. 3. Spryskanie szyby wodą z płynem do mycia naczyń w proporcji 100:1. 4. Odklejenie podkładu od folii. 5. Klejenie folii od góry do dołu przy pomocy rakli. Folia szroniona pozwala na uzyskanie pięknego i eleganckiego wyglądu szyby. Co więcej jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Folia szroniona cena, pozwala na użycie folii na szybach o dużych powierzchniach, ponieważ takie przedsięwzięcie będzie o wiele tańsze, niż zakup szyb o mlecznym odcieniu.