Top kategorie

Blog reklamowy - nasze inspiracje

Jaki stojak na ulotki kupić?

Jaki stojak na ulotki kupić?

Rodzaje stojaków reklamowych na ulotki.

Stojaki na ulotki są szeroko wykorzystywane w handlu, gastronomi oraz podczas wydarzeń reklamowych. Stojaki na ulotki pełnią funkcję reprezentacyjną oraz praktyczną. Stojaki na ulotki prezentują ulotkę, plakat i wizytówki w taki sposób, aby ich treść była widoczna. Jednocześnie stojaki mają za zadanie zachęcać do zabrania przez klienta wizytówki, ulotki czy katalogu przez klienta. Stojak pełni więc funkcję ekspozytora oraz zachęca do pobrania materiałów reklamowych.

Stojak na ulotki

Jakie są stojaki na ulotki?

Stojaki na ulotki możemy podzielić ze względu na materiały, z których są wykonane.

Standardowe ekspozytory są wykonane z:

  • Stojaki z plastiku, akrylu, plexi są proste, transparentne i bezbarwne. Proste stojaki zazwyczaj rozmiaru pod wizytówkę lub małe ulotki od A6 do A4.  Prezentują się nie nagannie.  Występują wersje dwustronne lub jednostronne. Popularne jest wykorzystanie stojaka na wizytówki ustawionego przy biurku pracownika obsługi klienta. Pozwala to klientowi pobrać wizytówkę po rozmowie z konsultantem. Stojak informacyjny z plexi często ustawia się na większych produktach np. meblach z ulotką. Inny pomysł to katalog zawierający dodatkowe informacje o produkcie.

 

  • Stojak aluminiowy, metalowy  są większe i stoją podłodze samodzielnie. Stojaki te są wytrzymalsze i cięższe. Wytrzymujące obciążenie kilku zestawów ulotek DL, A4 czy A3 oraz ciężkich katalogów i gazet. Stojak wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu na stoisku targowym. Dobry pomysł na stojak do salonu sprzedaży obok samochodu demonstracyjnego. 

 

  • Stojaki drewniane  pełnią tą sama funkcje co aluminiowe stojaki informacyjne, różnica jest wizualna. Stojaki drewniane częściej są wykorzystywane przez firmy gastronomiczne. Stojaki informacyjne z drewna dobrze współgrają z folią kredową. Drewno pozwala na wykonanie zarówno małych stojaków, jak i wolnostojących.  Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie sztalugi drewnianej jako stojaka informacyjnego. Sztaluga drewniana w połączeniu z  tablicą kredową dobrze sprawdza się jako menu board, informujący przed restauracją o daniu dnia.

Podział ten nie jest sztywny. Poszczególne materiały, z których wykonujemy stojaki, można łączyć. Przykładowo konstrukcja stojaka może być metalowa, a kieszenie na ulotki z plexi. 

Jaki stojak na ulotki kupić

Ekspozytor na ulotki czy stojak informacyjny?

Stojaki informacyjne często wykorzystywane są przez firmy przy produktach, które wymagają przedstawienia dodatkowych informacji. Stojaki informacyjne często wykorzystuje się podczas targów branżowych obok sprzedawanych produktów. Sprzedawca nie zawsze może szybko podejść do odwiedzających. Stojak taki może przekazywać główne dane o produkcie. Stojak reklamowy w połączeniu z kieszeniami na ulotki zwiększa szanse na to, że klient pobierze ulotkę i skontaktuje się z nami po targach.  

Nowoczesny stojak na ulotki - jaki?

Nowoczesne stojaki wyróżnia styl oraz funkcjonalność. Rozkładany  z-shape a4 to doskonały przykład stojaka aluminiowego z kieszeniami z plexi. Wyróżnia go możliwość składania, co ułatwia transport i przechowywanie. Po rozłożeniu ekspozytor ma 6 kieszeni na ulotki lub katalogi.  System ten doskonale się sprawdzi na targi. Kolejnym świetnym ekspozytorem na ulotki jest Boston, który mieści ulotki A4, również jest składany i wyróżnia się stylistyka i czarnym matowym kolorem. Firmy szukające mównicy z kieszeniami na ulotki powinny zainteresować się  Trybuną Concord 2w1 z drewnianym blatem. 

Stojak na kartę dań

Jaki stojak na kartę dań do restauracji?

Drukarnia Wojewoda posiada szeroką ofertę tablic pod kartę dań. Przed zakupem należy zastanowić się, czy karta dań będzie prezentowana przed lokalem, czy w środku. Ilość potraw wyznacza, jaką powierzchnie powinien mieć stojak pod menu. Wymagany rozmiar to przynajmniej A3. Większa oferta wymagać będzie powierzchni A2 lub możliwości przekładania kartek. Dobrym rozwiązaniem będzie stojak zewnętrzny Symbol. Posiada on możliwość umieszczenia menu zarówno A4, jak i A3. Dodatkowo można go ustawić na zewnątrz. Zwraca on uwagę przechodniów i jest świetną reklamą lokalu gastronomicznego. 

Dotrwałeś do końca tego wpisu blogowego i szukasz sposobu na lepszą reklamę swojej firmy. Zapraszamy do polubienia Drukarni Wojewoda na naszych mediach społecznościowych oraz subskrypcji newslettera, aby nie przegapić kolejnych wpisów na blogu.